“Women Euro 2025”, arbitret shqiptare gjykojnë Zvicër – Hungari!

Emanuela Rusa si kryesore, Edjena Kapxhiu e Mirjeta Salla në rolin e asistentes dhe Kejsi Tafili si arbitre e katërt

Piktura e Guri Madhit në EURO 2024, krahas Pablo Pikasos dhe Salvador Dali

Në Muzeun e Futbollit Gjerman në Dortmund do të ekspozohen 175 vepra arti të 100 autorëve botërorë

“Euro2024”, Silvinjo publikon listën paraprake me 28 lojtarë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, doli këtë të hënë në një konferencë për mediat, menjëherë pas publikimit të listës paraprake për finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024”.

Egnatia shpallet kampione e Shqipërisë për herë të parë

Rrogozhinasit triumfuan në finalen e madhe të “Final Four” ndaj Partizanit me rezultatin minimal 1-0.

Eh qitja durrsake, e shkëlqyer!

17 shenjëstrues provokojnë historinë e madhe. Mjeshtra të shquar, traditë e çmuar që rritin krenarinë

Luiza Gega fiton një tjetër medalje të artë

Luiza Gega ka fituar medaljen e artë në garën e 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Ballkanik që po mbahet në Izmir të Turqisë.

Inter fiton titullin e 20-të të Serie A

Inter ngjyros “ziklatër” jo vetëm derbin e të hënës, por edhe Italinë në këtë sezon

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të futbollit të Europës Juglindore

Vendimi historik i FIGC, futbollistët shqiptarë do të konsiderohen si vendas ne Itali

Federata Italiane e Futbollit ka vendosur që duke filluar nga sezoni i ardhshëm t’i konsiderojë lojtarët shqiptarë si vendas dhe jo të huaj.

Komiteti Ekzekutiv i FSHF: Pesë fusha të reja

Synimi kryesor i FSHF-së është që brenda vitit 2025 të ndërtohen 100 fusha të reja me përmasa të mëdha