Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, i dhuroi fitoren 0-1 Rubin Kazanit në transfertë ndaj Baltikas


Mirlind Daku shijoi një fundjavë pozitive në Rusi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, i dhuroi fitoren 0-1 Rubin Kazanit në transfertë ndaj Baltikas, raporton Supersport.

25-vjeçari nga Gjilani mori një top të gjatë nga mbrojtja në minutën e shtatë, e kontrolloi mirë mes dy mbrojtësve kundërshtarë dhe e dërgoi në rrjetë. Duke i dhuruar Rubinit tri pikët që e pozicionojnë në vendin e shtatë.

Ky ishte goli i katërt sezonal në kampionit rus për golashënuesin më të mirë të skuadrës nga Kazani. Goli dhe performanca shumë e mirë gjatë ndeshjes, ndikuan që Daku të shpallej më i miri i ndeshjes.

Lexo më shumë

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka për median italiane: Do të jemi të lumtur nëse kalojmë në fazën e 1/16

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka intervistë për median italiane TvPlay.