Jan Zomer, portieri i ri Bajernit

Zomer do të zëvendësojë Manuel Nojerin, i cili u dëmtua gjatë pushimeve të dimrit

Arijon Ibrahimoviç deri në 2025 te Bajerni i Mynihut

Mesfushori 17-vjeçar ka nënshkruar deri në vitin 2025 me bavarezët, pasi ka bindur trajnerin Julian Nagelsman

Trewandowski, Bayern Munich shkatërron Hertha Berlin

Goleadës në mesjavë në Kupën e Gjermanisë, Bayerni i Mynihut e shoqëron me një tjetër fitore bindëse, këtë herë me shifrat 4-0 ndaj Herthës së Berlinit në “Allianz Stadium”.

Vendos Haaland, Borussia rikthehet te fitorja në Bundesligë

Protagonist ishte Erling Haaland, që shënoi golin me vlerë 3-pikëshe në suksesin 3-2 ndaj Hoffenhaimit.

Bundesliga – Hoffenheimi e Union Berlini ndajnë pikët

U mbyll në barazim 2-2 sfida mes Hoffenheimit dhe Union Berlinit, e vlefshme për javën e dytë të kampionatit gjerman

Leipzig mposht thellë Stuttgart në “Red Bull Arena”

Leipzig ka lënë menjëherë pas krahëve startin negativ me humbje në transfertën ndaj Mainz, pasi ka reaguar bindshëm në javën e dytë, duke mposhtur Stuttgartin me rezultatin e thellë 4-0.

Bayerni fiton Superkupën e Gjermanisë

Robert Lewandowski i jep Superkupën e Gjermanisë Bayernit të Mynihut, trofe të cilin rekordmenët e futbollit gjerman e fitojnë për herë të nëntë në histori.

Bayern barazon me Borusssia Monchengladbach, Plea shënon golin e parë të Bundesligës

Borusssia e Monchengladbachut ia bën “malore” Bayernit që në ndeshjen hapëse të Bundesligës.

Djali i Michael Ballack humb jetën në aksident

Djali adoleshent i 44-vjeçarit, Emilio, 18-vjeç, ka ndërruar jetë pas një aksidenti me motor me katër rrota në pronën e tyre private në Troia

Merr fund epoka e Joakim Low!

Merr fund pas plot 15 vitesh epoka e Joakim Low në pankinën e përfaqësueses së Gjermanisë, me trajnerin që drejtoi për herë të fundit “panzer”-at pikërisht në “Wembley” përballë Anglisë, aty ku humbja 2-0 u kushtoi eliminimin nga Kampionati Europian.