Mikael Shumaker, një kampion që frymëzon

Kemi hyrë në vitin e dhjetë ku legjenda e F1 nuk duket ende në sytë e miliona adhuruesve


Nga Edmond Sufaj

Kemi hyrë në vitin e dhjetë ku legjenda e F1 nuk duket ende në sytë e miliona adhuruesve.

Por, Mikael Shumaker ekziston, ekziston falë dashurisë dhe kujdesit të jashtëzakonshëm të bashkëshortes, e cila qëndron aty pranë tij dhe hermetike në pritje të rikthimit.

Hermetike, sepse edhe për Shumaker kur pilotonte, familja ishte e shejntë dhe asnjëherë nuk lejoi depërtimin e faktorëve të jashtëm.

Një kampion në sport dhe një emër që inspiron….Shumaker!

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

EURO 2024/ Qazim Laçi: Jemi pjesë e finaleve me meritë

Mesfushori i ekipit Kombëtar ishte lojtari i radhës që doli sot në konferencën për media nga kampi bazë i kuqezinjve…

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka për median italiane: Do të jemi të lumtur nëse kalojmë në fazën e 1/16

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka intervistë për median italiane TvPlay.