Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.


Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, reagoi me një shënim të tij në Facebook, pas eliminimit të rumunëve të Universitea Craiova dhe kualifikimit historik të Laçit për në turin e tretë të Conference League, ku “Bardhezinjtë” e Shpëtim Duros i pret Anderlechti i Belgjikës.

Postimi i plotë:

BRAVO LAÇI!
E MERITUAR E GJITHA;
SKUUUADEEER!
Nderkohe Partizani e Vllaznia e mbyllin me kaq!
Edhe per to e merituar deri ketu;
Partizani pati kundershtarin me te forte nder ekipet shqiptare, Bazelin.
Por pertej ketij fakti,
ekipi nuk ishte gati per kete nivel.
Fare pak para nisjes se kesaj gare,
nje ekip i tere iku, pjese pjese nje ekip i ri mezi u be, penguar edhe nga demtime.
Ne kete nivel-evropian,
ne kaq pak dite para ndeshjeve,
gjithcka u arrit ishte maksimumi;
MESIM PER HERE TJETER,
KESHTU JO ME!

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…