Shtatë ditë pas titullit të Euro 2020, Robert Mancini flet për prapaskenat

Me anë të një postimi në “Twitter”, trajneri i Italia ka shkruar se para një jave nisi sfida e madhe dhe e fundit në “Euro 2020”

Ze Maria: Italia e Roberto Mançinit, një skuadër ëndrrash!

Ish-trajneri i Tiranës, braziliani Ze Maria, gjatë një interviste për “Tring” vlerësoi me nota maksimale kampionët e Euro 2020.

Algoritmi i gabuar, matematikanët i sugjeruan Southgate gjuajtësit e penalltive

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, i vënë në qendër të akuzave pas atij dështimi të “Tre Luanëve” në finale e Europianit përballë Italisë

Gianni De Biasi flet për Tifozët.al: Futbolli italian është ende në majë, në Evropë dhe në botë!

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, i cili aktualisht drejton Azerbajxhanit flet për gazetën sportive Tifozet.al.

UEFA përfshin Granit Xhakën në “Ekipin e Ëndrrave” të Euro 2020!

Në formacionin “BEST-11” të UEFA-s nuk mungon një shqiptar. Është Granit Xhaka, një lider i padiskutueshëm për Zvicrën e tij

Kapiteni Chiellini, Presidentit Matarrela: Trofeun ja kushtojmë David Astorit, e bëmë krenare Italinë!

Kapiteni i Italisë, Giorgio Chiellini ka treguar se nuk është një lojtar i madh vetëm në fushë, por dhe një njeri i madh jashtë fushe.

Italia kampione e Europës, rekord me 99.2 milionë euro të ardhura nga UEFA

Një rezultat me të cilin të kaltërit bëhen skuadra që ka futur në arkë më shumë miliona nga çmimet e Uefa-s në historinë e Europianit, 99.2 milionë euro saktësisht.

Roberto Mancini në lot nga lumturia: E gjithë Italia po feston!

Italia është kampione e Evropës. Roberto Mancini, në fund të ndeshjes, shpërtheu në lot, dhe u duk qartë i ngazëllyer.

Europa është “Axurri”, Italia fiton Euro 2020

Italia mposhti me penallti Anglinë (3-2), duke u shpallur kampione e Europës

Finalja luhet në Londër, Tirana pushtohet nga tifozët

Mijëra të rinj e të reja po ndjekin finalen e Euro 2020 në sheshet e kryeqytetit shqiptar. Të ndarë mes dy finalisteve Anglisë e Italisë, me flamujt e dy vendeve, fanellat e kombëtareve,