Barazim dramatik, Reims ndal PSG

Ky ishte barazimi i tretë në 20 ndeshje për PSG-në që kryeson me një diferencë +3 nga ndjekësit e Lens.

Zinedine Zidane në kërkim të një aventure të re!

Ish-trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane është i papunë që nga maji i vitit 2017

Sheikët e PSG blindojnë Mesin

Sheikët e Katarit “lidhin” Mesin te PSG, arabët e Al-Hilal do të duhet të presin për të realizuar ëndrrën

Mesi rikthen PSG te fitorja

Pas disfatës së fundit ndaj Lens, PSG rikthehet te suksesi në Ligue 1 dhe këtë e bën në shtëpi ndaj Angers

Super Mbappe nderon PSG, Messi në hije në debutimin francez

Në debutimin e Lionel Messit me PSG shkëlqeu lojtari më i përfolur i këtyre ditëve Kylian Mbappe.

Lyon gjen fitoren e parë në kampionat, Shaqiri ndjek ndeshjen nga stoli

Pas një starti me dy barazime e një humbje, Lyoni gjen fitoren e parë sezonale në kampionat.

9.5 milionë euro transferim, Xherdan Shaqiri prezantohet te Olympique Lyon

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht futbollist i Lyonit në Ligue 1 në Francë.

Tifozët përleshen me futbollistët miq, ndërpritet Nice-Marseille

Ngjarje skandaloze në ndeshjen e Ligue 1 mes Nice dhe Olimpique Marseille, në kuadër të javës së dytë të.

PSG në “tjetër planet”, mposht Brestin në transfertë

Java e tretë e kampionatit francez startoi pikërisht me transfertën e PSG ndaj Brestit, aty ku skuadra e drejtuar nga Manuel Pochettino dominoi në të gjithë aspektet dhe ia doli të marrë tri pikë me mjaft vlera, pas fitores 2-4.

Lionel Messi te PSG, “qershia mbi tortë”

Buja e transferimit të Lionel Messit te PSG nuk mund të kalojë vetëm me një ditë, pasi “Messi days” vijojnë ende, me argjentinasin të cilit iu rezervua një pritje e jashtëzakonshme ditën e djeshme në kryeqytetin francez, teksa më pas firmosi edhe kontratën që do ta mbajë për dy sezone në “Parc des Princes”.