Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit “Abissnet Superiore”,

Skuka “shpëton” Partizanin, Teuta “braktis” vendin e fundit

Egnatia vazhdon të kryesojë me 10 pikë më shumë se Partizani ndjekës. Fitore jetike për Teutën

“5×5″/ Art-Inox, kampion i zonës rajonale të Durrësit

Trofeu iu dorëzua skuadrës Art-Inox nga Sekretari i Përgjithshëm i Shoqatës Rajonale Durrrës, Arbër Kalemi

Ikin nga Partizani kroatët Kuic dhe Matijeviç, në stol pritet Orges Shehi

Partizani pëson sërish ndryshime në stol, pasi së fundmi janë larguar edhe dy pjesëtarë të stafit teknik.

Derbi i kryeqytetit pa fitues, Tirana mbetet -7 pikë nga Partizani

Nuk ka fitues në derbin numër 172 të kryeqytetit. Tirana dhe Partizani ndanë pikët

Orges Shehi te Partizani

Kampionët në fuqi do të nisin një projekt afatgjatë me ish-trajnerin e Tiranës

Abissnet Superiore, Skënderbeu dhe Vllaznia e nisin me fitore

Në Rrogozhinë nisi sezoni i ri i kampionatit shqiptar, me Skënderbeun që mundi Egnatian me rezultatin minimal 0-1

Lautaro merr për dore Interin, zikaltrit bëjnë detyrën ndaj Monzës

Interi e nis me këmbën e mbarë sezonin e ri, duke ia dalë të triumfojë me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Monzës,

Hidhet shorti i “Abissnet Superiore 2023/2024”, zbardhet kalendari i plotë i ndeshjeve

10 klubet shqiptare kanë mësuar nga goglat kundërshtarët e tyre për 36 javët e këtij edicioni

Dinamo zyrtarizon largimin e Mehmetit, ja çfarë thotë klubi për trajnerin

Klubi blu e falënderon atë për rikthimin e skuadrës në Superiore