Ëndrra ime dhe e të gjithë sportistëve për medalje olimpike do të bëhet realitet!

Nuk do t’ju zhgënjej shumë shpejt ëndrra ime dhe e të gjithë sportistëve për medalje olimpike do të bëhet realitet.


Nga Briken Calja, Vendi i 4-t në Lojërat Olimpike në Peshëngritje

Kanë kaluar më tepër se dy javë dhe kudo që kaloj në rrugë, dyqane apo lokale të gjithë më përshëndesin e më falenderojnë ende për atë çka arrita në Olimpiadën e Tokios (Barazim i Rekordit Olimpik 190 kg)

Një mirënjohje që më bën të lumtur dhe më bën të harrojë dhimbje e netët pa gjumë prej stërvitjeve të ashpra të sportit tonë të peshngritjes.
Falenderime që mi lehtësojnë peshat e më bëjnë të vazhdojë kokëulur drejt ëndrrës sime për të mbajtur gjatë këtë nivel këtë ritëm.

Dua t’ju falenderoj edhe një herë përzemërsisht për mbështetjen morale dhe jo vetëm që me jepni, dua të falenderoj edhe këtu publikisht në fillim familjen time që mi ka bërë të mundura të gjitha tekat e mija sportive.

Të falenderoj stafin tim Geraldin dhe Vaninin që më qëndrojnë pranë, por edhe federatën e presidentin që jo vetëm në Olimpiadë por cdo ditë interesohet për gjendjen time e stërvitjen se si po më shkon. Falenderimi shkon gjithashtu për S.K.TIRANA & Kryetarin Erion Veliaj dhe Komitetin Olimpik….

Ndoshta për shume njerëz kjo është periudhë pushimesh ndërsa për mua sfida dhe arritja shume e madhe në Olimpiadë ishte vetëm fillimi i fluturimit për në ëndrrën e madhe të medaljes olimpike që mbetet tanimë për në Paris 2024.

Nuk do t’ju zhgënjej shumë shpejt ëndrra ime dhe e të gjithë sportistëve për medalje olimpike do të bëhet realitet.

“Women Euro 2025”, arbitret shqiptare gjykojnë Zvicër – Hungari!

Emanuela Rusa si kryesore, Edjena Kapxhiu e Mirjeta Salla në rolin e asistentes dhe Kejsi Tafili si arbitre e katërt

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…