Eh qitja durrsake, e shkëlqyer!

17 shenjëstrues provokojnë historinë e madhe. Mjeshtra të shquar, traditë e çmuar që rritin krenarinë

Luiza Gega fiton një tjetër medalje të artë

Luiza Gega ka fituar medaljen e artë në garën e 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Ballkanik që po mbahet në Izmir të Turqisë.

Veliaj pret kampionët e boksit: Jeni ambasadorët më të mirë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në takim dy kampionët e boksit, Ermal Hadribeaj dhe Muhamet Qamili.

Ylli pret kampionen botërore në bodybuilding, Gentiana Beqa

Sportistja i shprehu mirënjohjen presidentit të KOKSH me anë të një pllakate falënderimi

Rama: FORMULA 1 e garave botërore të ujit do të zhvillohet në Pogradec

43 skuadra nga e gjithë bota do e kthejnë këtë qytet kryeqendrën botërore të sporteve për 7 ditë.

Kostandin Kapo: Brixhi në Shqipëri, nga sporti mondan në kohën e Zogut, te luajtja fshehurazi në kohën e komunizmit

Gjurmet e para te Brixhit ne vendin tone i gjejme aty rreth viteve 30-te ku edhe aristokracia e kohes ne vendin tone nuk mbetej prapa aristokracise europiane. Aktualisht ne bote ka rreth 40 milion lojtare brixhi.

Distria e artë në Paris!

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin që po mbahet në Paris të Francës.

Laura Colturi, kampionia e artë e Shqipërisë!

Skiatorja Laura Kolturi ka fituar medaljen e artë në garën e sllallomit gjigand në Kupën e Botës U18

Laura Colturi, kampione bote në ski me Shqipërinë

E reja italiane ka fituar medaljen e parë të artë në Kampionatin Botëror të Skive Alpine në kategorinë Junior.

“Ëndrra shqiptare”, 32 basketbollistë amerikanë në Shqipëri

Janë 41 të huaj në klubet shqiptare, 30 te meshkujt dhe 11 te femrat, nga këta 32 vijnë nga SHBA