Luiza Gega, e pesta në Europianin e atletikës

Ky është rezultati më i mirë personal i sezonit për kampionen shqiptare.


Atletja Luiza Gega doli e pesta në europianin e atletikës me kohën 9.22.92.

Ky është rezultati më i mirë personal i sezonit për kampionen shqiptare.

Një garë shumë e fortë ajo e 3000 m me pengesa, në “Stadio Olimpico”, ku kampionia e Europës në fuqi, ka luftuar deri në metrat e fundit, për më tepër mes reshjeve të shiut.

Titulli i kampiones i shkoi francezes Finot, ndërsa në podium u ngjitën gjermania Krause dhe britanikja Bird.

Luiza Gega e mbylli në vendin e pestë pas kenianes që garon për Rumaninë, Rutto.

(ATSH)

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…