Egnatia në histori, fiton Kupën e Shqipërisë

Skuadra rrogozhinase fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë pasi mposhti në finale Tiranën me rezultatin 1-0

Egnatia mposht Tiranën dhe fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë

Medaljet dhe Kupëa e Shqipërisë iu dorëzun Egnatias nga zëvendëspresidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Lutfi Nuri

Egnatia-Tirana, finalja e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2022/2023!

Finalja e Kupës së Shqipërisë 2022/2023 mes Tiranës dhe Egnatias do të luhet në stadiumin “Air Albania”

Kupa e Shqipërisë/ Skuadrat e Superiores sigurojnë biletat e çerekfinaleve

Kompeticioni i Kupës së Shqipërisë ka zhvilluar gjashtë nga tetë ndeshjet e kthimit për fazën çerekfinale

Kupa e Shqipërisë: Teuta dhe Erzeni bëjnë paqe. Egnatia fiton në ekstrem, Apolonia ndal Kukësin

Nuk ka fitues në derbin midis Teutës dhe Erzenit në Kupën e Shqipërisë në fazën e 1/8-ve.

Skuadrat e Superiores “argëtohen” në Kupën e Shqipërisë

Tirana, Partizani, Vllaznia dhe Laçi e kthejnë në “shëtitje” kompeticionin

Kupa e Shqipërisë, ndeshjet e turit të dytë

Ndeshjet janë ndarë në dy ditë. Të martën luajnë skuadrat e Grupit A dhe të mërkurën, Grupi B.

Festë kuqeblu, Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë shkon në Shkodër. Vllaznia triumfon me rezultatin minimal 1-0 ndaj Skënderbeut në finalen e zhvilluar në “Air Albania”