Gjimnastja ritmike izraelite Linoy Ashram fiton medaljen e artë olimpike në “Tokyo 2020”

Ajo është femra e parë izraelite që fiton një medalje ari në Lojërat Olimpike Verore.

Maccabi Tel Aviv ofron 1.5 mln euro Rey Manajn

Mediat katalanase bëjne me dije se në drejtim të Barcelonës ka mbërritur një ofertë nga klubi izraelit

Gjimnasti izraelit Artem Dolgopyat, medalje ari në “Tokyo 2020”

Medalja e artë është vetëm e dyta në historinë izraelite, pas fitores së windsferit Gal Friedman në 2004 në Athinë.

MS Ashdod me bullgarin Martin Rainov

Ekipi i Ran Ben Shimon nënshkroi Martin Rainov, i cili ishte kapiten i Levski Sofia dhe madje më herët njoftoi firmosjen me Bar Netanel.

Ruslan Bersky firmos për Hapoel Jerusalem

Pasi ishte në fokusin e Beitar Jerusalemit, Ruslan Bersky përfundoi me rivalin e qytetit, Hapoel Jerusalem, për dy vjet.