Barcelona merr arratinë, +8 nga Reali

Barcelona ka regjistruar fitoren e 17-të në La Liga për këtë sezon. Katalanasit mposhtën Sevijan me rezultatin 3-0.

Majorka mposht Realin, “Pirati” Muriqi protagonist

Real Madrid ka pësuar humbjen e radhës në kampionat përballë Majorkës (1-0), duke treguar se kalon një formë jo të mirë

Ngec Reali, tani -5 nga Barcelona

Skuadra e drejtuar nga Karlo Ançeloti nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola ndaj Real Sociadad

Benzema dhe Kros rikthejnë te fitorja Realin

Skuadra e Ançelotit triumfoi ndaj Atletiko Bilbaos me rezultatin 0-2, duke lënë pas humbjen ndaj Vijarealit.

Atletiko Madrid shkëlqen ndaj Vajdolidit

Atletiko Madrid mposhti Vajdolidin me një rezultat të pastër 3-0 në ndeshjen e javës së 18-të të La Ligës

Laporta: Futbolli i Barcelonës është art!

Suksesi ndaj Realit në finalen e Superkupës së Spanjës e ka çuar në delir numrin një të klubit katalanas

Dani Alves arrestohet në Barcelonë

Anësori brazilian është arrestuar në Barcelonë me akuzën për ngacmim seksual

Barcelona triumfon ndaj Real Madrid, fiton Superkupën e Spanjës

Barcelona është fituese e Superkupës së Spanjës pasi mundi Real Madrid me shifrat 1-3.

Djali i legjendës Ronaldinjo te Barcelona

Futbollisti i ri, pasi ka mbyllur kontratën me Kruzeiron, ka vendosur që të provojë një eksperiencë në Europë

Kupa e Spanjës, “Ruleta e penalltive” çon Realin në finale

Në finale e Superkupës, që do të zhvillohet më datën 15 janar, Reali do të përballet me fituesin e çiftit Betis-Barcelona