Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në mediet shqiptare e më gjerë.

Sfida Shqipëri-Spanjë, Bashkia e Dyseldorfit organizon pritje për dy federatat

Presidenti i FSHF, Armand Duka: Vetëm futbolli i bashkon kaq shumë njerëzit

Duka: Kjo skuadër na bën çdo ditë e më shumë krenarë!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është shprehur sot për Kombëtaren kuqezi, se kjo skuadër po na bën çdo ditë e më shumë krenarë.

Duka: Forca e skuadrës është grupi, Shqipëria gati për europianin

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka dhënë në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes debutuese të Shqipërisë ndaj Italisë në Euro 2024

EURO 2024/ Duka: Në Gjermani nuk kemi ardhur vetëm për të luajtur, por për të fituar

Kur ka mbetur vetëm një ditë nga debutimi i Kombëtares shqiptare në Euro 2024, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka treguar ndjesitë dhe emocionet në prag të sfidës ndaj Italisë që do të luhet në stadiumin e Dortmund.

Duka për median italiane: Do të jemi të lumtur nëse kalojmë në fazën e 1/16

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka intervistë për median italiane TvPlay.

Kompania Heatrex, sponsor i Kombëtares shqiptare për “EURO 2024”

Heatrix që është një kompani e specializuar për pompat e nxehtësisë dhe industrinë fotovoltaike në Ballkan dhe më gjerë

EURO 2024, Duka nga Kaiserau: Në çdo ndeshje do të hyjmë për të fituar

Kombëtarja shqiptare po përgatitet për finalet e kampionatit europian “Gjermani 2024” në kampin bazë në Kaiserau.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të futbollit të Europës Juglindore

Vendimi historik i FIGC, futbollistët shqiptarë do të konsiderohen si vendas ne Itali

Federata Italiane e Futbollit ka vendosur që duke filluar nga sezoni i ardhshëm t’i konsiderojë lojtarët shqiptarë si vendas dhe jo të huaj.