Partizani eliminohet nga Conference League

Partizani ka barazuar 1-1 në “Elbasan Arena” përballë Astana

Partizani likuidon Valmeirën dhe shkruan historinë

Partizanin mbërrin në Play-Off të Conference League. Do të përballet me skuadrën nga Kazakstani, Astana.

Fitore me përmbysje e Partizanit, festë e kuqe në Letoni

Sfida e kthimit do të zhvillohet në “Air Albania” të enjten e ardhshme (17 gusht).

Partizani, kualifikim me goleadë në Conference League

Partizani avancon më tej në turin e tretë të Conference League, aty ku do të gjejë letonezët e Valmierës

Sfida me Atletik Eskaldes në Conference League, ja shuma që përfiton Partizani nëse kualifikohet

Duke llogaritur edhe shitjet dhe shpërblimet e tjera, Partizani do ta mbyllte këtë vit me më shumë se 3 milionë euro

Zoran Zekic: Partizani për historinë në Conference League

Partizani luan sot ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Conference League ndaj Atletic Escaldes

Conference League / Vllaznia zhgënjen në Belfast

Vllaznia zhgënjen në Belfast, ku u mposht me rezultatin 3-1 nga Linfield

Lorik Cana, Ambasador i Finales së Conference League

Finalja do të luhet më 25 maj të vitit të ardhshëm në Tiranë, në “Air Albania”.

Roma dhe Bazeli në grupet e Conference League, Lion Red Imp nga Gjibraltari shkruan historinë

Roma mposhti Trabzonsporin me rezultatin e pastër 3-0 mbrëmjen e sotme në “Olimpico”.

Regi Lushkja i shënon Anderlecht, Laçi mbyll aventurën në Conference League

Ekipi kurbinas shmangu humbjen me goleadë në Belgjikë, madje edhe duke shënuar një gol (2-1).