Skuka “shpëton” Partizanin, Teuta “braktis” vendin e fundit

Egnatia vazhdon të kryesojë me 10 pikë më shumë se Partizani ndjekës. Fitore jetike për Teutën


Nuk ka fitues në Partizani-Egnatia, teksa Teuta triumfon me tris ndaj Skënderbeut. Sfida më e fortë e javës së 22-të në Superiore, u mbyll në barazim 1-1.

Sebastian Spahiu kaloi kryesuesit në avantazh pas një ore lojë, ndërkohë që kampionët në fuqi barazuan në minutën e fundit me anë të Xhuliano Skukës.

Egnatia vazhdon të kryesojë me 10 pikë më shumë se Partizani ndjekës. Fitore jetike për Teutën. Skuadra durrsake mposhti 3-0 korçarët e drejtuar nga Gvozdenovic.

Klejdi Daci (2) dhe Ergys Peposhi shënuan në pjesën e parë për Teutën, që më pak menaxhoi avantazhin e trefishtë. Skuadra e Edi Martinit “parakaloi” Kukësin në renditje, duke iu larguar vendit të fundit.

“Women Euro 2025”, arbitret shqiptare gjykojnë Zvicër – Hungari!

Emanuela Rusa si kryesore, Edjena Kapxhiu e Mirjeta Salla në rolin e asistentes dhe Kejsi Tafili si arbitre e katërt

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…