Kategoria e Parë, zbardhet kalendari i edicionit 2024-2025

Pas përfundimit të 3 fazave, skuadrat e renditura në vendin e parë dhe të dytë ngjiten automatikisht në kategorinë “Abissnet…

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

Hidhet shorti i Kategorisë Superiore

10 klubet shqiptare kanë mësuar nga goglat kundërshtarët e tyre për 36 javët e këtij edicioni, teksa që në javën…

Tifozet.al

Luis Hasa, fantazisti i Juventusit

Fantazisti i Juventusit, Luis Hasa, po kthehet në një emër shumë të njohur në radhët e përfaqësueseve italiane

Tifozet.al

Shkodrani Klevis Bebeziqi te Olimpija Ljubjana në Slloveni

Shkodrani Klevis Bebeziqi ka firmosur një kontratë profesioniste 2-vjeçare me Olimpija Ljubjanën në Slloveni.

Tifozet.al

Auron Miloti, skaut talentesh tek Akademia Futbollit Vllaznia

Vllaznia hedh një hap të rëndësishëm në rrugën për zbulimin e talenteve dhe krijimit të një zinxhiri të suksesshëm për të rritur lojtarë për ekipin e rinj.

Tifozet.al

Talenti kuqezi Laert Papa firmos për AEK në Greqi

Laert Papa, një pjesëtar i rregullt i përfaqësueseve të moshave që nga U15 e deri tani me U19 ka nënshkruar kontratë afatgjatë me klubin e AEK.

Adriatik Riza Dosti

Adriatik Riza Dosti: Lushkja – talenti i ”harruar” i futbollit shqiptar…

Futbollist i zgjuar, me diapazon, mjeshter i Asistit ...goleshenues e inspirues i ekipit. E tashme fanella me numrin 10 e mbajtesi i saj Regi Lushkja jane bere vertet shume te dashur per lacjanet..

Tifozet.al

Tuchel i “dashuruar” me Brojën, Chelsea i ofron pesë vjet kontratë!

Chelsea është bindur t’i ofrojë kontratë të re Armando Brojës, të cilin sezonin e kaluar e huazoi te Vitesse në Eredivisie

Tifozet.al

“Gllazgow Times”: Djali i heroit kult te Sëlltiku ndjek hapat e babait të tij, firmos tre vjet në Parkhead

Shkruan gazeta skoceze "Gllazgow Times Evening" - Nga Mark Hendry, gazetar sportiv (Skoci) -

Tifozet.al

Presidenti Meta uron Rocco Vatën: Shpresoj të bëhesh një yll i shndritshëm te Sëlltiku në Skoci!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka përshëndetur nënshkrimin me Sëlltikun e Gllazgout, të talentit shkodran Rocco Vata, djali i ish-kapitenit të shquar të Kombëtares shqiptare, Rudi Vata.

INTERVISTA

Duka: Forca e skuadrës është grupi, Shqipëria gati për europianin

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka dhënë në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes debutuese…

KOMBËTARJA FEMRA

Kampionati Europian U-17 për vajza, Shqipëria sfidon Izraelin dhe Irlandën

Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë ndeshjet e grupit B6 të vlefshme për raundin e dytë të kualifikueseve

BOTA

Inter fiton titullin e 20-të të Serie A

Inter ngjyros “ziklatër” jo vetëm derbin e të hënës, por edhe Italinë në këtë sezon

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

CONFERENCE LEAGUE

Partizani eliminohet nga Conference League

Partizani ka barazuar 1-1 në “Elbasan Arena” përballë Astana

KUPA E SHQIPËRISË

Egnatia në histori, fiton Kupën e Shqipërisë

Skuadra rrogozhinase fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë pasi mposhti në finale Tiranën me rezultatin 1-0

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Kupa e Shqipërisë: Teuta dhe Erzeni bëjnë paqe. Egnatia fiton në ekstrem, Apolonia ndal Kukësin

Nuk ka fitues në derbin midis Teutës dhe Erzenit në Kupën e Shqipërisë në fazën e 1/8-ve.

Bejkush Birçe, “gjenerali” i futbollit shqiptar

Ish-trajneri i njohur i Partizanit, Dinamos, Lokomotivës, Flamurtarit, Naftëtarit dhe i Kombëtares, një nga specialistët e mirënjohur të futbollit tonë…

Lifestyle

Vjedhje spektakolare në Napoli, grabitet “këmba 3D e Maradonës”

Kjo vepër konsiderohet e shenjtë në Napoli për tifozët.

Enciklopedia e Saimirit

“Alija Perënija”, Ali Mema aristokrati universal i futbollit shqiptar

Ali Mema do te mbetet ne historine e futbollit shqiptar nje aristokrat, si ne fushen e lojes ashtu dhe jashte…