Jurgen Çelhaka prezantohet te Legia e Varshavës

Mesfushori 20-vjeçar ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me klubin e njohur polak.


Jurgen Çelhaka transferohet te Legia e Varshavës. Ashtu siç ishte paralajmëruar nga nmediat polake dy ditë më parë, mesfushori ka hedhur një hap të madh në karrierë, duke u transferuar në një klub mjaft prestigjoz, ku do të gjejë edhe shokun e tij të ngushtë, Ernest Muçin.

Fillimisht ka qenë Legia e Varshavës që ka dhënë sinjale për zyrtarizimin e Çelhakës, pasi ka postuar një video të Muçit që priste dikë dhe i tregonte ambientet e klubit dhe më pas ka njoftuar firmën me mesfushorin e talentuar.

Më pas erdhi zyrtarizimi edhe nga Tirana, që nëpërmjet një komunikate zbuloi me krenari se është kompletuar transferimi i Çelhakës te Legia e Varshavës, si një dëshmi se një tjetër futbollist bardheblu arrin të tërheqë vëmendjen e klubeve europiane.

Detajet e marrëveshjes nuk janë bërë ende të ditura, por ndërkohë vetë Çelhaka mësohet se ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me klubin e njohur polak dhe do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit.

Mesfushori 20-vjeçar është rritur në akademinë e Tiranës bashkë me Ernest Muçin dhe të dy ishin pjesë e rëndësishme e suksesit të bardhebluve në kampionat në sezonin 2019-2020, ndërsa tani bëhen sërish bashkë, me synimin për t’u bërë pjesë e rëndësishme e një klubi si Legia e Varshavës.

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…