Marash Kumbulla drejt rikuperimit të plotë

Kumbulla do të bëjë paraqitjen e parë në fushë për skuadrën Primavera të Romës brenda muajit të ardhshëm.


Mbrojtësi i Romës, Marash Kumbulla thuhet se është afër fazës përfundimtare të rikuperimit të tij nga një këputje e ACL që pësoi në fillim të këtij viti.

Sipas Corriere dello Sport, qendërmbrojtësi shqiptar ka bërë përparim të konsiderueshëm në rikuperimin e tij dhe tani pritet të përfundojë fazën përfundimtare të rehabilitimit përpara se të kthehet në fushë.

Gazeta parashikon se Kumbulla do të bëjë paraqitjen e parë në fushë për skuadrën Primavera të Romës brenda muajit të ardhshëm. Kjo do të shërbejë si një provë për të përcaktuar gjendjen e tij dhe për të vlerësuar opsionet për të ecur përpara me kthimin e tij në dispozicion të Jose Mourinhos.

Kanë kaluar vetëm rreth gjashtë muaj që kur Kumbulla iu nënshtrua një operacioni në gju – praktika aktuale është të presësh shtatë ose tetë muaj përpara se të aplikosh ngarkesë më të madhe pune

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…