Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun


Dajan Shehi pritet që ta vijojë aventurën e tij në Rumani. Burime të SuperSport bëjnë me dije se mbrojtësi nga Elbasani, i cili sezonin e fundit luajti me Vllazninë, ka arritur marrëveshjen me Botosanin.

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun. Kjo do të jetë aventura e dytë jashtë vendit për shtatlartin, teksa në të shkuarën ka qenë pjesë e kroatëve të Hajdukut të Splitit për një periudhë të shkurtër.

Krahas eksperiencës me Vllazninë, në Shqipëri Shehi ka qenë pjesë e Skënderbeut, Partizani, Kastriotit, Teutës, Besës dhe Elbasanit. Në sezonin e fundit zhvilloi 22 ndeshje me kuqeblutë, prej të cilave 17 nga minuta e parë.

Botosoni, që garon në elitën e futbollit rumun, mund të jetë një mundësi e mirë për qendërmbrojtësin, për të hedhur një tjetër hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

“Women Euro 2025”, arbitret shqiptare gjykojnë Zvicër – Hungari!

Emanuela Rusa si kryesore, Edjena Kapxhiu e Mirjeta Salla në rolin e asistentes dhe Kejsi Tafili si arbitre e katërt

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…