Ronaldo rekordmeni, 503 gola në kampionate

Kristiano Ronaldo shënoi katër gola në fitoren 4-0 të Al-Nassr ndaj Al Uehda, në Arabinë Saudite

Mesi apo Ronaldo? Salah zgjedh më të mirin!

Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo janë cilësuar si dy futbollistët më të mirë në botë, po ashtu edhe si “rivalët” e përjetshëm

Mançester Siti, klubi më i pasur në botë!

“Qytetarët” shënuan një xhiro vjetore prej 731 milionë eurosh, i ndjekur nga Reali i Madridit me 714 milionë euro.

Miqësorja e “luksit” në Arabinë Saudite, Ronaldo fiton duelin me Mesin

PSG edhe pse kishte mbetur me 10 lojtarë që në pjesën e parë, fitoi ndeshjen me shifrat 5-4 ndaj Al Hilal&Al Nassr

Kristiano Ronaldo në librin e rekordeve “Guinnes”

Ylli portugez u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me kombëtare, duke arritur 111 gola.

Shkëlqejnë legjionarët shqiptarë, 5 gola në Champions League dhe 13 gola në Conference League

Legjionarët shqiptarë po shkëlqejnë në kompeticionet ndërkombëtare për klube për sezonin 2021-2022, të organizuara nga UEFA: Champions League dhe Conference League.

Ledjo Pano, gjuajtësi më i mirë penalltive në botë. 100% sukses! Lë pas Ronaldon dhe Mesin

Ledjo Pano, ish-futbollisti i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare mban rekordin botëror të një statistike të veçantë: suksesin absolut në gjuajtjen e penalltive.