Egnatia shpallet kampione e Shqipërisë për herë të parë

Rrogozhinasit triumfuan në finalen e madhe të “Final Four” ndaj Partizanit me rezultatin minimal 1-0.

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit “Abissnet Superiore”,

Skuka “shpëton” Partizanin, Teuta “braktis” vendin e fundit

Egnatia vazhdon të kryesojë me 10 pikë më shumë se Partizani ndjekës. Fitore jetike për Teutën

Ikin nga Partizani kroatët Kuic dhe Matijeviç, në stol pritet Orges Shehi

Partizani pëson sërish ndryshime në stol, pasi së fundmi janë larguar edhe dy pjesëtarë të stafit teknik.

Derbi i kryeqytetit pa fitues, Tirana mbetet -7 pikë nga Partizani

Nuk ka fitues në derbin numër 172 të kryeqytetit. Tirana dhe Partizani ndanë pikët

Dwamena futbollisti që sfidoi vdekjen për futbollin

Futbolli shqiptar në zi. Ndërpriten të gjitha ndeshjet. Tragjike. Ndëron jetë Raphael Dwamena sulmuesi më.

Orges Shehi te Partizani

Kampionët në fuqi do të nisin një projekt afatgjatë me ish-trajnerin e Tiranës

Abissnet Superiore, Skënderbeu dhe Vllaznia e nisin me fitore

Në Rrogozhinë nisi sezoni i ri i kampionatit shqiptar, me Skënderbeun që mundi Egnatian me rezultatin minimal 0-1

Rama: Perandori i ri i Romës rikthehet në Tiranë!

Roma do të luajë një miqësore në kryeqytetin shqiptar mbrëmjen e 12 gushtit përballë Partizanit.

Hidhet shorti i “Abissnet Superiore 2023/2024”, zbardhet kalendari i plotë i ndeshjeve

10 klubet shqiptare kanë mësuar nga goglat kundërshtarët e tyre për 36 javët e këtij edicioni