Derbi i kryeqytetit pa fitues, Tirana mbetet -7 pikë nga Partizani

Nuk ka fitues në derbin numër 172 të kryeqytetit. Tirana dhe Partizani ndanë pikët


Nuk ka fitues në derbin numër 172 të kryeqytetit. Tirana dhe Partizani ndanë pikët në përballjen më të rëndësishme të javës së 15-të, që e ruan në shtatë pikë diferencën mes skuadrave, me të kuqtë në vendin e dytë dhe bardheblutë në të katërtin.

Përfundoi 1-1 kjo ndeshje e zhvilluar në “Air Albania”, e cila dhuroi emocione, por jo një fitues.

E zhbllokoi ndeshjen Florent Hasanin, me një goditje spektakolare brenda zonës në minutën e 28-të, gol që konfirmoi në njëfarë mënyrë dominimin e bardhebluve në fraksionin e parë.

Latifi fal golin e dytë në të 48-tën me portën thuajse të boshatisur pas një asisti të Najdovskit.

Përplasje në fushë mes Dokës dhe Rrapajt pas një ndërhyrje të ashpër të mesfushorit të Partizanit. Gjyqtari u tregoi të dyve kartonin e verdhë.

10 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, Keko, i sapofutur në lojë, barazoi rezultatit “I harruar” i vetëm në zonë nga mbrojtja bardheblu.

Nuk pati më ndryshim rezultati në minutat mbetura dhe në shtesë, me tifozët bardheblu të zhgënjyer që nuk e fituan dot këtë derbi të cilin menduan se e kishin në dorë, ndërsa për tifozët e kuq kishte më shumë shijen e fitores për mënyrën se si shkoi ndeshje dhe për faktin që e mbajtën rivalin e përjetshëm shtatë pikë pas në renditje.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…