Real Madrid, kampion i Europës për të 15-ën herë

Real Madrid fiton 2-0 finalen e Ligës së Kampionëve përballë Borussia Dortmundit

Champions League/ Partizani eliminohet nga BATE Borisov

Të kuqtë e mbyllin me Champions League. Në Ligën e Konferencës do të luajnë ndaj Inter D’Escaldes.

Manchester City triumfon në Champions League

Nuk ka mrekulli zikaltër në Stamboll

Shorti i Champions League, përballje gjigantësh në grupe

UEFA ka hedhur edhe shortin për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Goglat kanë ofruar përballje spektakolare.

Perla e Muçit “shtang” Dinamon e Zagrebit

Ish-sulmuesi i Tiranës shënoi një gol të rëndësishëm për Legia Varshava në Champions League.

Kontrasti i Myrto Uzunit, gol dhe penallti të humbur për Fererencvaros

Sulmuesi beratas realizoi golin që zhbllokoi takimin që në minutën e 25-të. Uzuni humbi penalltinë që do ta çonte rezultatin 3-0.

Teuta e mbyll me turp Champions League! Aventura europiane vazhdon në Conference League

Teuta zhgënjen sërish ndaj Sheriffit të Tiraspolit, humbet 1-0 në sfidën e kthimit në Moldavi.

Champions League/ 0-4, Teuta poshtërohet nga moldavët e Sherif Tiraspol

Teuta zhgënjen në Europë, pasi është mposhtur me rezultatin e thellë 0-4 nga moldavët e Sheriff Tiraspol, në ndeshjen e parë të turit të parë eliminator të Champions League, zhvilluar në “Niko Dovana”.

Champions League/ Prishtina gjunjëzohet para Ferencvarosit të Myrto Uzunit

Ferencvaros fiton 3-0 me Prishtinën në ndeshjen e parë të turit të parë eliminator të Champions League

Champions League, Juxhin Xhaja gjykon Bodo/Glimt- Legia e Varshavës

UEFA ka vendosur t’u besojë gjyqtarëve të Kategorisë Superiore takimin mes Bodo/Glimt dhe Legias së Varshavës, në të cilën luan edhe Ernest Muçi.