Një fitore historike!

Në afro 60 vjet jetë dhe mbi tri dekada karrierë profesionale si gazetar sportiv, fitorja sonte kundër Polonisë më shijoi si rrallë herë, pse jo si një fitore historike.

Futbolli punon, nuk flet!

Gjatë mbrëmjes gala “Më të Mirët 2022” nuk mund të mungonte edhe një fjalë përshëndetëse e Presidentit të FSHF-së

Tre produkte bio të kampionatit shqiptar!

Simon Simoni, Xhuliano Skuka dhe Redon Xhixha janë produkte bio të kampionatit tonë

Ergin Haland, “The Viking!”

Norvegjezi cilësohet si një nga lojtarët që do të eklipsojë botën e futbollit në dhjetë vitet e ardhshme

Lamtumirë Nuri Bylyku!

Mesfushori i shquar mbahet mend nga të gjithë futbolldashësit si një lojtar energjik e luftarak, që drejtoi Tiranën në fushë si kapiten drejt fitimit të disa titujve kampion në vitet 1960-1970.

Mikael Shumaker, një kampion që frymëzon

Kemi hyrë në vitin e dhjetë ku legjenda e F1 nuk duket ende në sytë e miliona adhuruesve

Gennaro Gattuso, një burrë i vërtetë!

Gazetari i njohur: Bukuria e futbollit qëndron edhe tek prezenca nga burra të pasionuar dhe të vërtetë si ai

Përqafimi!

Myrto Uzuni, golashënuesi aktual i Ligës 2 spanjolle që shënoi golin e 12 për Granadën këtë fundjavë, hapi krahët…

Ëndrra ime dhe e të gjithë sportistëve për medalje olimpike do të bëhet realitet!

Nuk do t’ju zhgënjej shumë shpejt ëndrra ime dhe e të gjithë sportistëve për medalje olimpike do të bëhet realitet.

Leo Messi, legjenda e futbollit

Superylli argjentinas po largohet nga Barcelona, si lojtari me më shumë gola, me më shumë paraqitje, me më shumë tituj dhe një mori rekordesh të tjera të jashtëzakonshme.