Kupa e Shqipërisë: Teuta dhe Erzeni bëjnë paqe. Egnatia fiton në ekstrem, Apolonia ndal Kukësin

Nuk ka fitues në derbin midis Teutës dhe Erzenit në Kupën e Shqipërisë në fazën e 1/8-ve.

Skuadrat e Superiores “argëtohen” në Kupën e Shqipërisë

Tirana, Partizani, Vllaznia dhe Laçi e kthejnë në “shëtitje” kompeticionin

Tirana, fituese e Superkupës 5×5

Është luajtur për herë të parë Superkupa e futbollit amator 5×5, që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit.

“Programi i Futbollit për Shkollat”, Duka dhe Kushi nënshkruajnë marrëveshjen

Është nënshkruar sot mes Federata Shqiptare të Futbollit dhe Ministrisë së Arsimit e Sportit marrëveshja e bashkëpunimit në kuadër të projektit “Programi i Futbollit për Shkollat”, që do të realizohet me mbështetjen e FIFA-s

“Uniforma Ime” mbërrin edhe në Gjirokastër

Projekti madhor i FSHF-së “Uniforma Ime” vijon të zbatohet në të gjithë vendin

Super Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë

Superkupa e Shqipërisë shkon te Teuta për të dytin vit radhazi. Durrsakët triumfuan 3-0 ndaj Vllaznisë.

Historike! Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë

Tirana-Teuta për Superkupën e Shqipërisë përfundoi 1-2. Durrsakët e fitojnë për herë të parë këtë trofe në historinë e tyre