Shqipëria në kompeticionin “UEFA Regions’ Cup” për futbollin amator

Ky do të jetë edicioni i 13-të i UEFA Regions’ Cup me edicionin e 12-të . Kampion është Spanja.

Partizani eliminohet nga Conference League

Partizani ka barazuar 1-1 në “Elbasan Arena” përballë Astana

Partizani likuidon Valmeirën dhe shkruan historinë

Partizanin mbërrin në Play-Off të Conference League. Do të përballet me skuadrën nga Kazakstani, Astana.

Fitore me përmbysje e Partizanit, festë e kuqe në Letoni

Sfida e kthimit do të zhvillohet në “Air Albania” të enjten e ardhshme (17 gusht).

Partizani, kualifikim me goleadë në Conference League

Partizani avancon më tej në turin e tretë të Conference League, aty ku do të gjejë letonezët e Valmierës

Sfida me Atletik Eskaldes në Conference League, ja shuma që përfiton Partizani nëse kualifikohet

Duke llogaritur edhe shitjet dhe shpërblimet e tjera, Partizani do ta mbyllte këtë vit me më shumë se 3 milionë euro

Zoran Zekic: Partizani për historinë në Conference League

Partizani luan sot ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Conference League ndaj Atletic Escaldes

Champions League/ Partizani eliminohet nga BATE Borisov

Të kuqtë e mbyllin me Champions League. Në Ligën e Konferencës do të luajnë ndaj Inter D’Escaldes.

Kupa e Shqipërisë, ndeshjet e turit të dytë

Ndeshjet janë ndarë në dy ditë. Të martën luajnë skuadrat e Grupit A dhe të mërkurën, Grupi B.

Super Vllaznia, midis 32 më të mirave në Champions League për Femra

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra ka arritur sot të përsëritë historinë teksa është kualifikuar për herë të dytë mes 32 skuadrave më të mira në Champions League.