Fitore me përmbysje e Partizanit, festë e kuqe në Letoni

Sfida e kthimit do të zhvillohet në “Air Albania” të enjten e ardhshme (17 gusht).


Fitore me përmbysje për Partizanin në Letoni. Kampionët e Shqipërisë triumfuan 1-2 përballë Valmieras në takimin e parë të raundit të tretë në Conference League.

Duke hedhur një hap drejt kalimit në “play-off”, që do e afronte Partizanin me realizimin e ëndrrës për të luajtur në grupet e këtij kompeticioni.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve falë golit shumë të bukur të brazilianit Gustavo Silva (27’).

Por, “Demat” përmbysën gjithçka falë realizimeve të Tedi Carës (58′) dhe Arinaldo Rrapajt (78′), me këtë të fundit që shënoi me një goditje nga larg.

Sfida e kthimit do të zhvillohet në “Air Albania” të enjten e ardhshme (17 gusht). /Supersport

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…