Blendi Gonxhja: Automotoparku në Elbasan nën kujdesin e Presidentit të FIA, Jean Todt!

Në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin e garave ndërkombëtare të makinave.

“Dueli i Vdekjes” në Formula 1, Lewis Hamilton nxjerr jashtë gare Max Verstappen dhe fiton në Britani

Aksident i bujshëm që në xhiron e parë të Çmimit të Madh të Britanisë, mes Max Verstappen dhe Lewis Hamilton

Formula 1, Max Verstappen “mbret” i Austrisë!

Max Verstappen, sërish “mbret” në Austri, në një garë të dominuar nga fillimi në fund. Piloti holandez e mbylli i pari garën dhe përfitoi nga renditja e Lewis Hamilton në vendin e katërt.

Lewis Hamilton te “Mercedes” deri në 2023

Tani është zyrtare: Lewis Hamilton do të garojë me Mercedesin të paktën deri në vitin 2023. Lajmërimi i rinovimit për dy sezone të tjera mes 7 herë kampionit të botës dhe skuadrës anglo-gjermane,

Dominim në Formula 1, Max Verstappen fantastiku i “Red Bull”

Max Verstappen po kalon një moment fantastik në Formula 1, duke e bërë gjithmonë e më interesante garën për titullin kampion, pasi sot ka regjistruar një tjetër sukses dhe ka nisur shkëputjen në krye të renditjes për pilotë.