Women Champions League, Vllaznia mposhtet nga Juventus në “Loro Boriçi”

Ekipi i femrave të Vllaznisë humb ndeshjen e parë përballë Juventusit në Shkodër në shifrat 0-2, sfidë e vlefshme për play-off të Women Champions League.

Women Champions League, Trajneri i Juventusit: Nuk e nënvlerësojmë Vllazninë!

Trajneri i ekipit të Juventusit, Joe Montemurro, pohoi se Vllaznia është ekip i fortë dhe ka eksperiencë në kupat e Evropës.

Champions League Femra, sfidë luksi: Vllaznia-Juventus!

Sfidat eliminatore të turit të dytë do të luhen më 31 gusht e 1 shtator dhe ato të kthimit më 8 e 9 shtator, ndërsa shkodranet do të provojnë një tjetër mrekulli.

Super Vllaznia, midis 32 më të mirave në Champions League për Femra

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra ka arritur sot të përsëritë historinë teksa është kualifikuar për herë të dytë mes 32 skuadrave më të mira në Champions League.

Champions League për Femra, Vllaznia përballet me fituesen e Ferencvárosi-Czarni Sosnowiec

Kampionia e Shqipërisë në futbollin e femrave, Vllaznia në raundin e parë eliminator të UEFA Women’s Champions League do të përballet me fituesen e çiftit Ferencvárosi TC (HUN) – KKS Czarni Sosnowiec (POL)