Drejtori sportiv i Interit ndjek Ylber Ramadanin

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka ndjekur mesfushorin e Leçes, Ylber Ramadani në disa ndeshje


Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka ndjekur mesfushorin e Leçes, Ylber Ramadani në disa nga ndeshje të fundit. Ramadani u trasferua tek Leçen per te zëvendësuar Hjulmand gjatë verës.

Giallorossi nënshkruan me ndërkombëtarin shqiptar nga skuadra e Premierligës skoceze Aberdeen.

Ramadani kishte luajtur për disa klube jashtë pesë ligave më të mira të Evropës përpara sezonit të tij të kaluar në Skoci.

Por kjo mjaftoi për të bindur drejtorin sportiv të Leçes, Pantaleo Corvino, se shqiptari kishte cilësitë e duhura për të ngjitur në Serie A.

Sipas PianetaLecce, drejtori sportiv i Interit, Ausilio, ka shikuar tashmë dy ndeshje pjesërisht me qëllim të skautizmit të Ramadanit.

Njëra ishte një ndeshje e Serisë A midis Monza dhe Lecce në stadiumin U-Power. Gazeta raporton se drejtuesi i Nerazzurrëve e ka parë 27-vjeçarin si ne ndeshje me Leçen ashtu edhe ne ndeshjet me te cilat ai eshte aktivizuar me kombëtaren shqiptare. Ramadani ka pasur një fillim mjaft pozitiv të sezonit për Leçen.

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…