Inter fiton titullin e 20-të të Serie A

Inter ngjyros “ziklatër” jo vetëm derbin e të hënës, por edhe Italinë në këtë sezon

Interi triumfon bindshëm në Napoli dhe rimerr kreun e renditjes

Interi triumfon bindshëm 0-3 ndaj Napolit në “Diego Armando Maradona” dhe rikthehet në krye të renditjes

“Topit i Artë 2023”: Messi dhe Bonmatí fitojnë trofeun

Topin e tij të tetë i Artë për sulmuesin argjentinas

Major League Soccer (MLS) në një natë magjike. Prezantohet Leo Messi

David Beckham: ”Leo, ne jemi shumë krenarë që ju keni zgjedhur klubin tonë për fazën tjetër në karrierën tuaj”.

“Tre Luanët” tallen me Maqedoninë e Veriut

Franca fiton 1-0 me Greqinë në “Stade de France” falë golit me penallti të Kylian Mbapessë.

Milani, fitores pas shtatë ndeshjesh

Skuadra e Stefano Piolit ka mposhtur Torinon me rezultatin 1-0 ë “San Siro”.

Ronaldo rekordmeni, 503 gola në kampionate

Kristiano Ronaldo shënoi katër gola në fitoren 4-0 të Al-Nassr ndaj Al Uehda, në Arabinë Saudite

Barcelona merr arratinë, +8 nga Reali

Barcelona ka regjistruar fitoren e 17-të në La Liga për këtë sezon. Katalanasit mposhtën Sevijan me rezultatin 3-0.

Milano i përket Interit

Inter sundon, argëtohet dhe luan një ndeshje pothuajse perfekte ndaj Milanit në derbin e Serisë A, një sukses 1-0

Herri Kejn, rekordmeni i Totenhemit

Herri Kejn ka shkruar sot emrin e tij në librat e historisë e Totenhemi, duke u bërë golashënuesi më i mirë