“Tre Luanët” tallen me Maqedoninë e Veriut

Franca fiton 1-0 me Greqinë në “Stade de France” falë golit me penallti të Kylian Mbapessë.


Maqedonia e Veriut rezultoi “kafshatë e lehtë” për Anglinë në sfidë ne zhvilluar në “Old Trafford”, që përfundoi me fitoren e thellë 7-0 të vendësve.

“Tre Luanët” e zgjidhën ndeshjen që në pjesën e parë, të cilën e mbyllën në epërsi të trefishtë falë golave të Harry Kane, Saka dhe Rashford.

Në fillim të fraksionit të dytë e tundi edhe dy herë të tjera rrjetën Saka, i cili meritoi të merrte topin në shtëpi.

Në të 64-tën i erdhi radha Kalvin Philips-it për të dërguar topin në rrjetë, për të ardhur më pas te goli i dytë personal i Kane. Anglia e kryeson Grupin C me 12 pikë të plota.

Në këtë takim u aktivizuan titullarë tre lojtarë me origjinë shqiptare, Alioski, Bardhi dhe Ademi, ndërsa Bejtullai hyri në fushë në filli të pjesës së dytë.

Nuk gabon as Franca, që fitoi 1-0 me Greqinë në “Stade de France” falë golit me penallti të Kylian Mbapessë. Në fakt, sulmuesi i PSG-së e humbi 11-metërshin, por kryesori e përsëriti për shkak se një lojtar i Greqisë u fut para kohe në zonë në momentin e ekzekutimit të penalltisë.

Lexo më shumë

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…