Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

Të nominuara ishin edhe dy mesfushoret e Vllaznisë, Ezmiralda Franja dhe Sara Maliqi.

Rosela Vasa, “Talentja e Vitit 2022”

Për vajza ku në garë ishin futbollistet e reja Rosela Vasa, Gelda Kadiolli dhe Xhesika Ndoj.

Arbiona Bajraktari: E kam ëndërruar që fëmijë të vesh fanellën kuqezi!

Historia e pabesueshme e Arbiona Bajraktarit, vajza që i dedikoi jetën e dytë futbollit!

Arbenita Curraj, një histori frymëzuese

Kombëtarja është ndoshta arritja më madhore për Arbenitën, e cila ka fituar besimin e trajnerit dhe është gjithmonë pjesë e formacionit fillestar.

Esmeralda Franja, futbollistja “Made in Shkodra” e Vllaznisë dhe Kombëtares

Esmeralda Franja, është një tjetër emër shqiptar i futbollit të femrave në vend, “Made in Shkodra” që ka spikatur ndër vite me Vllazninë dhe Kombëtaren shqiptare. E lindur dhe rritur në qytetin verior, ku futbolli është i pranishëm në thuajse çdo sofër shkodrane, Esmeralda nuk mund t’i mohonte vetes të qenit pjesë e këtij sporti, duke mos qenë thjesht një tifoze, por më tepër.

Tri gjyqtare femra nga Shqipëria me stemën e FIFA

Emanuela Rusta, Erinda Kume, Fatjona Borova bëhen tashmë zyrtarisht treshja e parë e gjyqtareve femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s.