“Mbret” në Wimbledon, Djokoviç barazon legjendat Nadal-Federer

Tenisti serb pas triumfeve në Australian Open dhe Roland Garros, me 20 slame të fituar ka barazuar dyshen Nadal-Federer.

Novak Djokovic triumfon në “Roland Garros”

Me triumfin në Roland Garros, Novak Djokovic u ngjit në kuotën 19 të trofeve Slam, duke e parë veten tashmë thjesht një titull larg dyshes së mirënjohur Roger Federer – Rafael Nadal.