Gianni Infantino rizgjidhet President i FIFA-s

Presidenti Infantino u rizgjodh gjatë Kongresit të 73-të të FIFA-s që u zhvillua në Kigali, Ruanda.

Futbollisti më i mirë i “FIFA 2022”, ja tre kandidatët për trofeun

Tre kandidatët për të fituar çmimin si futbollisti më i mirë i “FIFA 2022” janë Lionel Mesi, Karim Benzema dhe Kilian Mbape.

“The Best”, FIFA shpall 14 kandidaturat. Mungon Ronaldo!

Votimi i tifozëve për të zgjedhur fituesin do të qëndrojë i hapur deri më datë 3 shkurt, kur do të shpallen edhe emrat e tre finalistëve.

Drejtësia amerikane i rikthen 201 milionë dollarë FIFA

Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara i dha 201 milionë dollarë Fondacionit FIFA në kompensim për humbjet e të skemave të korrupsionit në futboll.