Përqafimi!

Myrto Uzuni, golashënuesi aktual i Ligës 2 spanjolle që shënoi golin e 12 për Granadën këtë fundjavë, hapi krahët…


Nga Edmond Sufaj

 

Golashënuesi aktual i Ligës 2 spanjolle që shënoi golin e 12 për Granadën këtë fundjavë, hapi krahët…

Dukej sikur donte të përqafonte tifozët kuqezi!

Dukej sikur donte të përqafonte idhullin!

Por jo. Ai përqafoi kolegun kuqezi Armando Sadiku, të cilin e kishte kundërshtar këtë javë. Edhe ai po bën goleadorin këtë sezon.
Uzuni përqafoi historinë e kombëtares sonë, i cili ka shënuar golin e vetëm në Europian për Shqipërinë.

Mesa duket, Uzuni ka hapur krahët tashmë me shpresën që të bëjë dhe Shqipërinë të fluturojë për herë të dytë në Europian…

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…