Interi triumfon bindshëm në Napoli dhe rimerr kreun e renditjes

Interi triumfon bindshëm 0-3 ndaj Napolit në “Diego Armando Maradona” dhe rikthehet në krye të renditjes

Milani, fitores pas shtatë ndeshjesh

Skuadra e Stefano Piolit ka mposhtur Torinon me rezultatin 1-0 ë “San Siro”.

Milano i përket Interit

Inter sundon, argëtohet dhe luan një ndeshje pothuajse perfekte ndaj Milanit në derbin e Serisë A, një sukses 1-0

Tifozët e Specias fyejnë legjendën Maradona

Sukseset e Napolit duket se janë kthyer në problem në shumë stadiume, ku pritet me kore ofenduese dhe fyerje

Napoli, triumf me aromë titulli

Napoli ka triumfuar me rezultatin 0-3 përballë Specias në transfertë, duke marshuar kështu drejt titullit kampion.

Kasano: Murinjo është dinak, s’ka qenë kurrë trajner i madh!

Ish-sulmuesi i Romës, Interit dhe Milanit, Antonio Kasano, ka sulmuar trajnerin Zhoze Murinjo në “Bobo TV”

Trium me aromë titulli për Napolin

Napoli ka mposhtur Romën me rezultatin 2-1, në supersfidën e vlefshme për javën e 20-të të Serisë A italiane

Sasuolo i jep leksion Milanit

Milani vazhdon të zhytet në krizë rezultatesh, duke shkuar në gjashtë ndeshje pa fitore

Napoli, kampion i fazës së parë me një rekord absolut

Statistikat flasin qartë dhe e dërgojnë Napolin të sigurt drejt titullit kampione i Serisë A.

Lacio shpërfytyron Milanin

Lacio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur kuqezinjtë zyrtarisht në krizë.