Sasuolo i jep leksion Milanit

Milani vazhdon të zhytet në krizë rezultatesh, duke shkuar në gjashtë ndeshje pa fitore


Milani vazhdon të zhytet në krizë rezultatesh, duke shkuar në gjashtë ndeshje pa fitore, duke u mposhtur së fundmi nga Sasuolo në shtëpi me rezultatin 2-5.

Miqtë gjetën shumë shpejtë avantazhin me anë të Defrel në minutën e 19’, teksa pas dy minutash shënoi dhe Fratezi. Në minutën e 24’ Zhiru rihapi sfidën, por pas 6 minutash Berardi shënoi dhe të tretin për miqtë.

Edhe pjesa e dytë nisi me vuajtje për kuqezinjtë e Piolit, të cilët e pësuan që në minutën e 47’ nga Laurente, i cili shndërroi në gol një penallti. Në minutën e 79’ ishte Henrike i cili gjeti rrjetën, ndërsa Origi dy minuta më vonë Origi shënoi një supergol sa për statistikë.

Kështu Milani zbret në vendin e katërt, teksa rrezikon seriozisht zonën “Champions”, ndërsa Sasuolo largohet disi nga lufta për mbijetesë.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…