“Referees meet the teams”, UEFA tur takimesh me ekipet pjesëmarrëse në EURO 2024 për rregulloren e arbitrimit

UEFA sot ka filluar zyrtarisht një tur me të gjitha ekipet pjesëmarrëse në fazën finale të EURO 2024 me temën “Referees meet the teams”

Goli fenomenal i Jasir Asanit, UEFA e shpall më të bukurin e raundit të gjashtë

UEFA ka publikuar rezultatin e votimit, teksa ajo perlë e vërtetë ndaj polakëve ka marrë pjesën më të madhe të votave.

Armand Duka, “Mister UEFA”

Presidenti i FSHF u rizgjodh anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në Kongresin e 47-të të UEFA-s

UEFA ndryshon formatet e Ligës së Kombeve dhe Kampionatit Europian

Në këtë mbledhje ishte i pranishëm edhe Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka

UEFA është gati për ndryshimin radikal

Organi qeverisës i futbollit europian ka vendosur të rishikojë formulën e aktiviteteve me ekipet kombëtare.

Çmimet nga UEFA – Jorginho dhe Tuchel, lojtari dhe trajneri më i mirë i sezonit

Fituesit e këtyre çmimeve u përzgjodhën nga një juri e përbërë nga 24 trajnerët e përfaqësueseve që garuan në Euro 2020, 80 trajnerët e klubeve që morën pjesë në fazën e grupeve të edicionit të kaluar të Champions dhe Europa League, dhe 55 gazetarë, përfaqësues të 55 shteteve anëtare të UEFA-s

Rrjedhje informacioni nga UEFA… Jorginho, “Lojtari i Sezonit”

Kevin De Bruyne, N’golo Kante dhe Jorginho janë pretendentët për çmimin “Lojtari i Sezonit”, që jepet nga UEFA