Mesi: Një muaj kampion bote. Çfarë çmendurie!

Kapiteni i Argjetinës ka reaguar më anë të një postimi, ku rrëfen momentet e paharrueshme në Kupën e Botës

Spanja shumë e fortë për Kosovën, Suedia hedh hap fals në Athinë

Spanja është shumë e fortë për Kosovën dhe bën detyrën në “Fadil Vokrri”, duke u larguar me tre pikë falë fitores 0-2

Italia shkatërron Letoninë, Gjermani mund thellë Islandën

Në grupin I, ku bën pjesë edhe Shqipëria, Polonia ia doli të marrë një pikë në minutat e fundit ndaj Anglisë

Super Shqipëri ndaj San Marinos, Kuqezinjtë të dytët pas Anglisë

Të besuarit e Edi Rejës triumfuan me rezultatin e thellë 5-0 ndaj modestëve të San Marinos

Endri Çekiçi: Vetëm tri pikët kanë vlerë me San Marinon!

Mesfushori: Besoj se kemi një grup me lojtarë të talentuar, besoj se në vitet e ardhshme do kemi ekip kompetitiv

Gareth Bale shënon tregolësh, Uellsi përmbys Bjellorusinë

Gareth Bale vendimtar në suksesin 2-3 të Uellsit në fushën e Bjellorusisë.

Nedim Bajrami: Jam shumë i lumtur, shpresoj të shënoj ndaj San Marinos!

Nedim Bajrami tregoi se është një mesfushor klasi, që e çon në një tjetër nivel lojën e kuqezinjve

Edy Reja: Të mundësh Hungarinë nuk është pak. Duhet të hakmerremi ndaj Polonisë!

Trajneri i Kombëtares: Kemi bërë edhe sot një ndeshje të mirë. Duhet të shënonim më parë

Super Broja, Shqipëria triumf historik ndaj Hungarisë

Shqipëria shkruan historinë ndaj Hungarisë në triumfin 1-0 në “Elbasan Arena”, falë golit spektakolar të realizuar nga Armando Broja (87′). Një fitore mëse e merituar kjo për kuqezinjtë e Edi Rejës.

Trajneri Edoardo Reja: Me Hungarinë, vendimtare për të dyja ekipet

Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë, foli për mediat para ndeshjes me Hungarinë