Luis Hasa, fantazisti i Juventusit

Fantazisti i Juventusit, Luis Hasa, po kthehet në një emër shumë të njohur në radhët e përfaqësueseve italiane

Shkodrani Klevis Bebeziqi te Olimpija Ljubjana në Slloveni

Shkodrani Klevis Bebeziqi ka firmosur një kontratë profesioniste 2-vjeçare me Olimpija Ljubjanën në Slloveni.

Auron Miloti, skaut talentesh tek Akademia Futbollit Vllaznia

Vllaznia hedh një hap të rëndësishëm në rrugën për zbulimin e talenteve dhe krijimit të një zinxhiri të suksesshëm për të rritur lojtarë për ekipin e rinj.

Talenti kuqezi Laert Papa firmos për AEK në Greqi

Laert Papa, një pjesëtar i rregullt i përfaqësueseve të moshave që nga U15 e deri tani me U19 ka nënshkruar kontratë afatgjatë me klubin e AEK.

Adriatik Riza Dosti: Lushkja – talenti i ”harruar” i futbollit shqiptar…

Futbollist i zgjuar, me diapazon, mjeshter i Asistit …goleshenues e inspirues i ekipit. E tashme fanella me numrin 10 e mbajtesi i saj Regi Lushkja jane bere vertet shume te dashur per lacjanet..

Tuchel i “dashuruar” me Brojën, Chelsea i ofron pesë vjet kontratë!

Chelsea është bindur t’i ofrojë kontratë të re Armando Brojës, të cilin sezonin e kaluar e huazoi te Vitesse në Eredivisie

“Gllazgow Times”: Djali i heroit kult te Sëlltiku ndjek hapat e babait të tij, firmos tre vjet në Parkhead

Shkruan gazeta skoceze “Gllazgow Times Evening” – Nga Mark Hendry, gazetar sportiv (Skoci) –

Presidenti Meta uron Rocco Vatën: Shpresoj të bëhesh një yll i shndritshëm te Sëlltiku në Skoci!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka përshëndetur nënshkrimin me Sëlltikun e Gllazgout, të talentit shkodran Rocco Vata, djali i ish-kapitenit të shquar të Kombëtares shqiptare, Rudi Vata.

Florent Shehu firmos për Lazio: Modeli im është Neymar!

I rritur mes Barcelonës, Valencias dhe Bazelit, Florent Shehu është djaloshi tjetër shqiptar që Maurizio Sarri e ka përzgjedhur për ta pasur te Lazio.

Talenti Kevin Zefi, kontratë 3-vjeçare me Interin

16-vjeçari ka lindur në Irlandë, por ka dhe nënshtetësi shqiptare. Sulmuesi aktivizohej te skuadra e të rinjve të Shamrok Rovers, në Irlandë