Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

Asani: E kemi analizuar Spanjën, do të japim maksimumin

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot një seancë stërvitore në Sportzentrum Kaiserau

Arbër Hoxha: Duam vetëm tri pikët ndaj Spanjës!

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, doli në një konferencë për mediat nga kampi bazë i kuqezinjve në Kaiserau

Silvinjo: Duel që do të mbahet mend gjatë!

Trajneri Sylvinjo analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme.

Shqipëri epike ndaj Kroacisë!

Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë, në një ndeshje me të vërtetë spektakolare dhe të çmendur.

EURO2024, trajneri Silvinjo dhe kapiteni Gjimshiti: Kroacia, një finale për ne

Kombëtarja shqiptare do të luajë të mërkurën e 19 qershorit ndaj Kroacisë ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”.

Gjimshiti: Tifozëria jonë, më e bukura në botë!

Kapiteni i Shqipërisë: Ja ku gabuam me Italinë!

Ndeshja me Italinë, Silvinjo: Grup i vështirë, por presioni është tek kundërshtarët tanë

Në konferencën për shtyp përpara sfidës me Italinë e vlefshme për grupin B në “Euro 2024”, Silvinjo tha se, Shqipëria do të luftojë për çdo pikë.

Gjimshiti: E njohim Italinë, do jemi të kujdesshëm

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti deklaroi sot se, sfida ndaj Italisë është shumë e rëndësishme dhe një fitore do t’i jepte Kombëtares më shumë vetëbesim.

Kombëtarja U-17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj Azerbajxhanit në datat 17 dhe 19 qershor në stadiumin “Egnatia Arena”, në orën 18:00.