Mançester Siti, klubi më i pasur në botë!

“Qytetarët” shënuan një xhiro vjetore prej 731 milionë eurosh, i ndjekur nga Reali i Madridit me 714 milionë euro.

Nuk është Ronaldo, Faiq Bolkiah është më i pasuri në botë

Faiq Bolkiah, 24 vjeçar që për momentin luan në Tailandë me Chonburi, ka një pasuri personale që vlerësohet në rreth 20 miliardë euro

Lionel Messi, 110 milionë euro për tre vjet te PSG

110 milionë euro në total për 3 sezone do të përfitojë Lionel Messi me PSG-në gjithmonë nëse respekton deri në fund kontratën 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit të tretë.

Interi, 166 milionë euro të ardhura nga shitja e yjeve

Interi është skuadra që ka përfituar më shumë në këtë merkato vere përsa i përket shitjes së lojtarëve.

Studimi – Klubet humbën 2.5 miliardë euro nga mungesa e tifozëve

Ky është rezultati i një studimi të KPMG, një kompani e specializuar ndërkombëtare në fushën e auditimit dhe këshillimit financiar.

Aventura e Vllaznisë në Conference League kushton… 43,300 euro gjobë nga UEFA

UEFA ka ndëshkuar klubin shkodran me gjobë. Drejtuesit e Vllaznisë do duhet të paguajnë plot 27,600 euro

Barcelona, 1.35 miliardë euro… borxhe!

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka zbuluar se klubi spanjoll është 1.35 miliardë euro në borxh, duke e përshkruar situatën si “shumë shqetësuese”.

Paris Saint Germain, 302 milionë euro vetëm paga

Me transferimin e Lionel Mesit dhe rrogën 35 milionë euro neto në sezon, fatura e pagave të gjigantëve francezë të PSG-së mbërrin në 302 milionë euro dhe lë pas atë të Realit të Madridit (250 milionë euro)

E drejta televizive e La Liga, 2.7 miliardë euro për 10% për 50 vitet e ardhshme

Ditë më parë La Liga kishte arritur marrëveshje me fondin ndërkombëtar “Capital Partners SICAV-FIS” për shitjen e 10% të drejtave televizive për 2.7 miliardë euro.

Kur 9.8 sekonda vlejnë… 5 milionë dollarë

Një faqe e specializuar amerikane, për shembull, ka përllogaritur se fitorja në garën e 100 metrave do t’i japë Jacobs në një kohë të shkurtër plot 5 milionë dollarë.