Milano i përket Interit

Inter sundon, argëtohet dhe luan një ndeshje pothuajse perfekte ndaj Milanit në derbin e Serisë A, një sukses 1-0


Milano është zikaltër. Inter sundon, argëtohet dhe luan një ndeshje pothuajse perfekte ndaj Milanit në derbin e Serisë A, një sukses 1-0.

Zikaltërit dominuan në pjesën e parë, ishin më kërkues dhe iu afruan disa herë golit. Për të parë festën zikaltër u desh të prisnim minutën e 34-të, kur gjatë zhvillimit të një këndorje, Martinez godet saktë me kokë, duke mposhtur kështu për herë të parë në këtë takim Tatarusanu.

Në pjesën e dytë të besuarit e Inzaghit ulin ndjeshëm ritmin, pasi ishin në avantazh. Lukaku realizon golin e dytë në fund, por anulohet për shkak se belgu kishte shkaktuar faull. Kristjan Asllani nuk luajti aspak sonte, 90 minuta në stol.

Inter kështu vijon ndjekjen ndaj Napolit, edhe pse këta të fundit janë shkëputur 13 pikë nga vendi i dytë. Në krahun tjetër, ekipi i Piolit është në rënie të lirë, vetëm vendi i gjashtë me 38 pikë.

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…