Barcelona merr arratinë, +8 nga Reali

Barcelona ka regjistruar fitoren e 17-të në La Liga për këtë sezon. Katalanasit mposhtën Sevijan me rezultatin 3-0.


Barcelona ka regjistruar fitoren e 17-të në La Liga për këtë sezon. Katalanasit e Ksavit, duket se kanë marrë arratinë në kampionat, teksa mbrëmjen e sotme, mposhtën Sevijan me rezultatin 3-0, duke thelluar, diferencën në +8 nga ndjekësit e Realit, që u mposhtën sot nga Majorka e Vedat Muriqit.

Për sa i përket triumfit të Barcelonës, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërkohë në fragmentin e dytë të lojës, katalanasit arritën të shënonon plot 3 herë.

Xhordi Alba ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 58-të, ndërkohë që Gavi në minutën e 70-të dhe Rafinja në të 79-tën, “vulosën” këtë triumf mëse të merituar.

Sfidën e radhës, Barcelona do e luajë në transfertë ndaj Vijarealit.

Champions League, Egnatia humbet me Borac Banja Luka

Kampionia e Shqipërisë, e cila luajti nga minuta e 28-të me një lojtar më pak, pësoi gol në minutën e…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Silvinjo dhe Gjimshiti: Asgjë nuk është e pamundur ndaj Spanjës

Kombëtarja shqiptare do të luajë mbrëmjen e së hënës ndaj Spanjës sfidën e tretë dhe të fundit të grupit B

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

Duka: Tani duam të kualifikohemi në Botëror

Rrugëtimi i Kombëtares kuqezi në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” është ende një nga temat më të diskutuara në…