Regi Lushkja i shënon Anderlecht, Laçi mbyll aventurën në Conference League

Ekipi kurbinas shmangu humbjen me goleadë në Belgjikë, madje edhe duke shënuar një gol (2-1).

Shamrock Rovers eliminon “Djemtë e Detit” nga Conference League

Teuta kapitullon në ndeshjen e dytë ndaj Shamrock Rovers në “Elbasan Arena”, ku u mposht 0-2, dhe e ndal në raundin e tretë të Conference League rrugëtimin në Europë, që e nisi në raundin e parë të Champions League.

Teuta bie në Dublin, e ndëshkon një 17-vjeçar

Teuta humbi 1-0 ndaj Shamrock Rovers në “Tallaght Stadium” të Dublinit, ku vendosi goli i 17-vjeçarit Emahku

Grinta nuk mjafton, Laçi humbet me Anderlecht

Humbja 0-3 e Laçit në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” ndaj Anderlechtit nuk të lë më të ëndërrosh

Një foto sa një mijë fjalë… Shpëtim Duro dhe Vincent Kompany

Ish-bomberi i Laçit Edmond Dosti, ka bashkuar në një foto të përbashkët dy trajnerët rivalë: Vincent Kompany dhe Shpëtim Duro

Teuta, 150 mijë euro premio për të eliminuar Shamrock Rovers në Conference League

Edhe pak orë e ndajnë Teutën e Edi Martinit nga përballja ndaj Shamrock Rovers.

Shtyllat “eliminojnë” Vllazninë në Conference League

Vllaznia nuk ia del të bëjë një tjetër përmbysje dhe mbyll aventurën europiane pikërisht në turin e dytë të Conference League

Basel i mëson Partizanit se çfarë është futbolli!

Basel tregon sërish forcën ndaj Partizanit: 0-2 në “Elbasan Arena”, në Conference League.

Conference League, Thomas Brdaric: Vllaznia synon kualifikimin ndaj Ael Limasol

Vllaznia synon një tjetër përmbysje në Conference League, pas asaj që arriti ndaj Shiroki Brijeg

Conference League, Shpëtim Duro: Laçin e pret një betejë e fortë ndaj Universitatea Craiova

Trajneri i Laçit e di se, pavarësisht suksesit 1-0 në ndeshjen e parë të turit të dytë të Conference League ndaj Universitateas së Craiovës e pret një sfidë jo e lehtë.