Conference League, Ilir Daja: Partizani nuk futet si i dorëzuar para Bazelit!

Disfata 3-0 e sfidës së parë përballë gjigandëve helvetë i jep pak shanse Partizanit për kualifikimin.

Bazeli “likuidon” Partizanin

Skuadra helvete ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 3-0 ndaj “Demave” në Conference League.

Fiton Ael Limasol, por shkëlqen Bojan Zogovic. Vllaznia shpreson për kualifikim në Conference League

Gardiani malazez bëri disa pritje vendimtare dhe ndihmoi shkodranët nëe një humbje minimale 1-0 ndaj AEL Limassol

Një malazez mposht rumunët e Universitatea Craiova dhe e bën Laçin të ëndërrojë në Conference League

Laçi bind sërish në Europë, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin minimal 1-0 ndaj rumunëve të Universitatea Craiova në “Elbasan Arena”

Kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha: I njohim pikat e dobëta të Basel

Kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, në prag të ndeshjes me Basel për turin e dytë të Conference League, tha gjatë konferencës për shtyp se ndaj Basel është një ndeshje e vështirë, por njëkohësisht edhe emocionuese.

Conference League, Ilir Daja: Respekt për Basel, por Partizani nuk ka ardhur për shëtitje në Zvicër!

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja, në prag të ndeshjes me Basel për turin e dytë të Conference League, tha gjatë konferencës për shtyp se të Kuqtë kanë përballë një kundërshtar të vështirë

Edi Martini: Teuta përballet me një ekip nga Andorra, por futbolli nuk luhet në letër!

Teuta do të përballet raundin e dytë në Conference League me Inter Escaldes nga Andorra

Goleadë Kuqeblu në “Loro Boriçi”, Vllaznia eliminon Siroki Brijeg

Vllaznia triumfon 3-0 ndaj boshnjakëve të Siroki Brijeg. Në turin e dytë të Conference League e pret AEL Limasol.

“Super Demat” likuidojnë Sfintulin. Partizanin e pret Bazeli

“Të kuqtë” e Ilir Dajës fituan 3-2 ndaj Sfintul George në Moldavi. Në turin e dytë do të përballen me zviceranët e Baselit.

Conference League/ Daja: Partizanin e pret një Sfintul tjetër në Moldavi!

Partizani luan nesër (19:00) ndeshjen e kthimit kundër Sfintulit në Moldavi në Conference League