Shorti i Champions League, përballje gjigantësh në grupe

UEFA ka hedhur edhe shortin për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Goglat kanë ofruar përballje spektakolare.


Në një mbrëmje gala në Stamboll, UEFA ka hedhur edhe shortin për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, teksa goglat kanë ofruar përballje spektakolare që në fillim.

Kështu, Manchester City është në të njëjtin grup me Paris Saint Germain dhe mund të shohim menjëherë një përballje Messi-Ronaldo, nëse anglezët arrijnë të blejnë yllin portugez.

Atletico e Madridit është në të njëjtin grup me anglezët e Liverpool, Interi ka gjetur sërish Realin e Madridit dhe Shakhtar Donetsk, ashtu si sezonin e kaluar, ndërsa Juventusin goglat e kanë vendosur bashkë me kampionët në fuqi të Chelsea.

Aspak me fat Milani, që rikthehet në Ligën e Kampionëve me një grup mjaft të vështirë, pasi do t’i duhet të përballet me klube si Atletico Madrid, Liverpool e Porto.

NDARJA E GRUPEVE:

GRUPI A:
Mançester Siti, PSG, Lajpcig, Klub Bryzh

GRUPI B
Atletiko Madrid, Liverpul, Porto, Milan

GRUPI C:
Sporting Lisbonë, Borusia Dortmund, Ajaks, Beshiktash

GRUPI D
Inter, Real Madrid, Shakhtar Donjetck, Sherif Tiraspol

GRUPI E
Bajern Mynih, Barcelona, Benfika, Dinamo Kiev

GRUPI F
Vijareal, Mançester Junajtid, Atalanta, Jang Bojs

GRUPI G
Lilë, Sevija, Salcburg, Volfsburg

GRUPI H
Çelsi, Juventus, Zenit, Malmo

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…

KAMPIONATET

Partizani-Tirana në statistika, derbi premton spektakël në “Air Albania”

Të premten në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet një nga sfidat më të zjarrta të kampionatit…

KOMBËTARET

Humbja me Suedinë, Silvinjo: Provuam skemë të re!

Për trajnerin Silvinjo, Kombëtarja bëri një paraqitje shumë të mirë në miqësoren me Suedinë,

TIFOZËT SHQIPTARË

Super tifozi i “Kuq”, Erion Braçe: Bravo Laçi! Skuuuadëëër!

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, uroi Laçin pas kualifikimit historik për në turin e tretë të Conference League.

MERKATO

Dajan Shehi, te Botosoni në Rumani

26-vjeçari do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun

TIFOZËT E HUAJ

UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Futbollit të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë me pjesëmarrjen e drejtuesve të 11 federatave të…